Na čo nezabudnúť pred 1. skúškou svadobných šiat

Výber svadobných šiat je jednou z najdôležitejších a podľa nás aj najkrajších povinností, ktoré musí každá nevesta pred svojou vysnívanou svadbou absolvovať.
Preto je dôležité sa na skúšku svadobných šiat aj starostlivo pripraviť. Ponúkame Vám niekoľko krokov a rád, ktoré by Vám mohli zaručene v tomto smere pomôcť.

1. UJASNITE SI PREDSTAVU O ŠATÁCH – Je nesmierne potrebné aby ste mali čo najpresnejšiu predstavu o tom, aké šaty sa Vám páčia, po čom túžite, aké prvky Vás na šatách najviac fascinujú, aký odtieň šiat, materiál a strih preferujete. Zvládnutie tohto kroku veľmi napomáha aj konzultantkám vo salónoch. Zbytočne Vám nebudú nosiť a obliekať šaty, ktoré sú mimo Vášho vkusu a tak budete mať čo najviac priestoru vyskúšať si šaty, ktoré presne zapadajú do Vášho štýlu a vkusu. Stiahnite si do telefónu čo najviac modelov a inšpirácií.
2. NAJVYŠŠÍ ČAS HĽADAŤ ŠATY – Podľa našich skúseností je najvhodnejšie obdobie pre intenzívne absolvovanie cesty za vysnívanými šatami pol roka pred svadbou. Ak by ste si šaty našli povedzme rok, alebo až rok a pol dopredu, mohlo by sa Vám pokojne stať, že šaty ktoré ste si definitívne vybrali sa Vám prestanú páčiť, zmeníte vkus, alebo sa môže stať aj to že šaty budú po tak dlhej dobe niesť známky obnosenia a prestanú Vám lichotiť. Preto je doba 6 mesiacov ideálna voľba. Je to čas kedy začínate riešiť nie len seba, ale na rad sa odstáva aj ženích a jeho celkový outfit a vy predsa spolu musíte krásne ladiť 😊 Je to čas kedy je potrebné vybrať aj všetky svadobné doplnky k šatám ako sú svadobné topánky, šperky, doriešiť svadobný účes, kytica….proste všetko!
3. PREHĽAD SALÓNOV A REZERVÁCIA TERMÍNU SKÚŠKY ŠIAT – Staňte sa malým detektívom, ktorý čo najpresnejšie zmapuje a lokalizuje svadobné salóny vo svojom okolí. Ako najlepšia pomôcka Vám poslúži buď internetový prehliadač, alebo stavte na odporúčanie svojich známych. Recenzie na sociálnych sieťach Vás taktiež nasmerujú tým správnym smerom. No a potom už len stačí kontaktovať vybrané svadobné salóny a zajedať si u nich termín skúšky šiat. Neodporúčame prísť „na blind“, nemusí sa Vám to totiž často vyplatiť a vy si namiesto dobrého pocitu zo skúšky šiat, odnesiete iba vizitku. Preto milé nevestičky, dohodnite si tento termín vopred. Zaistite si tak maximálny komfort, svadobné konzultantky sa tak budú venovať iba Vám.
4. MALÍ POMOCNÍCI – Ak si so sebou na skúšku prinesiete aj správnu, najlepšie bielu podprsenku bez ramienkov a topánky s plánovanou výškou opätku, urobíte veľmi dobre. Každý, aj malý detail závaží pri výbere svadobných šiat. Vieme tak zhodnotiť, aká má byť správna dĺžka svadobných šiat a doriešiť prípadne krajčírske úpravy.
5. POTEŠTE NÁS – Viete, že nás vo svadobných salónoch nesmierne teší, ak vidíme nevestičku jemne nalíčenú, upravenú, voňavú a hlavne usmiatu 😊
6. NA SKÚŠKU SA DOBRE VYSPITE– pri výbere svadobných šiat určite zaváži aj to, či ste dostatočne oddýchnutá, preto si doprajte výdatný spánok, vykročte do dňa tou správnou nohou a nalaďte sa napríklad vašou obľúbenou pesničkou.
7. TÍM PORADCOV – To ,kto Vás bude pri výbere šiat usmerňovať je nesmierne dôležité. Mali by to byť osoby, ktorým dôverujete, ktoré su Vám najblžšie, dôverne Vás poznajú a neboja sa Vám povedať pravdu. Či to už bude Vaša kamarátka, alebo mama, nikdy nezabúdajte na to, že posledné slovo pri výbere by ste mali mať práve vy.
8. VŠETKO OSTATNÉ NECHAJTE NA ODBORNÍKOV – pokojne za verne do rúk odborníkov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s výberom tých správnych svadobných šiat. Presne vedia, čo sa akej postave hodí a poznajú svadobné trendy.

Krásny a pohodový deň želá Katka a tím SOIRÉE