Niečo STARÉ, niečo NOVÉ, niečo POŽIČANÉ a niečo MODRÉ

Táto tradícia už nie je typická iba pre Anglicko, ale čoraz viac sa udomácňuje aj u nás. Súvisí s tým, že pri týchto štyroch predmetoch má nevesta šancu popremýšľať o tom, odkiaľ a kam smeruje.

  • niečo staré (rodinná pamiatka)– znamená odkiaľ vzišla a čo opúšťa. Pod pojmom niečo staré rozumieme niečo z minulosti, napríklad od našej mamy alebo starej mamy. Môžu to byť svadobné šaty, ale pokiaľ sa vám to zdá byť až moc, alternatívou môže byť starožitný šperk, vreckovka či kúsok čipky.
  • niečo nové – je to predmet, ktorý dostáva pár do budúceho života. Nové šaty, topánky, kabelka či svadobné prstene. Symbolizujú budúcnosť, nový zväzok, ktorý má trvať až navždy.
  • niečo požičané – pripomína priateľstvá, na ktoré sa môže spoľahnúť a naďalej ich má rozvíjať. Niečo požičané, musí byť ale tiež vrátené. Či už je to niečo od vašej najlepšej priateľky, čo mala na sebe od vášho prvého stretnutia alebo niečo iné. Má vám to priniesť šťastie po svadbe, podobne ako vám, aj vašej najlepšej priateľke.
  • niečo modré – modrá je farbou vernosti a to hovorí samé za seba. Symbolizuje teda čistotu a dôveru. Najčastejšie sa s ňou stretávame pri modrých podväzkoch alebo na ozdobách vo vlasoch.

 old new borrowed blue

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár